Jak przygotować się do sesji lifestyle domowej lub plenerowej?

Od zawsze marzyliście o sesji rodzinnej w stylu lifestyle i nawet jesteście już na nią umówieni. Tak, tylko co teraz?! Większość z Was zastanawia się na pewno, jak się do niej przygotować, w co się ubrać , jak wybrać piękne miejsce a jeśli to sesja domowa- czy Wasze mieszkanie jest wystarczająco duże, jasne i ładne?

Mam świetną wiadomość! O nic się nie martwcie. Najważniejsze abyście się rozluźnili, zrelaksowali i zwyczajnie byli sobą. Bądźcie dla siebie uważni i czuli, róbcie to, co lubicie najbardziej a ja po prostu zrobię wszystko, co trzeba, aby zdjęcia były piękne i aby uchwycić to, co między Wami najważniejsze. A to będzie możliwe tylko wtedy jeśli będziecie prawdziwi, tacy jak na co dzień. Wtedy kiedy robicie herbatę, czytacie wspólnie książki, gracie w planszówki czy się przytulacie. To właśnie na takie momenty będę polować aby potem móc je Wam podarować.

Przygotowałam też dla Was kilka punktów, które pomogą Wam trochę lepiej zrozumieć na czym polega moja praca podczas takiej sesji i sprawi, że sesja przebiegnie sprawnie i we wspaniałej atmosferze:

1. Zaufanie

Aby fotografie były piękne i naturalne, pełne szczerych emocji a tym samym wzruszające, musicie dać mi pewien kredyt zaufania. Mnie bardzo zależy na tym, aby zatrzymać prawdziwy, rodzinny czas: radość, zabawę, czułości ale też smutki. Dlatego proszę Was, żebyście nie obawiali się oddać sprawy w moje ręce i na moment zapomnieli, że jesteście w obiektywie a jeśli się to uda, wtedy otrzymacie wymarzone, przepiękne rodzinne zdjęcia.

2. Swoboda w zachowaniu dzieci

Jako mama bardzo żywego chłopca wiem, że aby dzieci poczuły się swobodnie przed obiektywem, muszą mieć możliwość bycia sobą. Zdaję sobie sprawę, że jako rodzice chcielibyście aby One były po prostu grzeczne i ładnie się uśmiechały, ale uwierzcie mi, że nie tędy droga. One muszą poczuć się swobodne a może nawet trochę poszaleć. Na pewno będą chciały porządzić ale to normalne, umiem nad tym zapanować. Pierwsze chwile spotkania to pewnie dla niektórych z nich chwila nieśmiałości, oswojenia się. Dlatego dzieci na początku muszą mnie najpierw trochę poznać. Zaprowadzić mnie do swojego pokoju, pokazać ulubioną zabawkę czy ukochanego zwierzaka, chwilę porozmawiać. Jeśli zdjęcia robimy na łące, przejść się ze mną kawałek i zerwać wspólnie kwiatka:) Pozwólcie im na to! Zobaczycie, jak potem gładko i szybko pójdzie nam sesja.

3. Jak się ubrać?

O nic się martwcie. Zawsze kilka dni przed sesją podsyłam Wam inspiracje kolorystyczne i wskazówki dotyczące Waszych stylizacji.

Fotografia Ślubna i Rodzinna Wrocław

Masz jakiekolwiek pytania?

Studio Pomelo © 2021 - Studio Pomelo Fotografia Ślubna i Rodzinna Wrocław | Fotograf ślubny z Wrocławia | Fotograf rodzinny z Wrocławia

Projekt i wykonanie: whitesite.pl